اپ سلامتی برای همه

تجربه ی هاشور کردن ابرو

 من ابروهاي خود را هاشور زدم و اين هم نتيجه اش

هاشور ابرو براي هر كسي كه هميشه با ابروهايش درگير است مي تواند تجربه اي باشد كه زندگي اش را تغيير دهد.
ابروهاي طبيعي من خالي و كوتاه و در واقع يك در ميان بودند. من بيشتر وقت خود از اين 20 سال عمرم را صرف تجربه راههاي مختلف براي پر كردن آنها كردم و هر روش نتيجه كاملا متفاوتي داشت. اغلب آرايشگران به شما مي گويند كه ابرو ها بايد نزديك به هم شبيه به دو خواهر به نظر بيايند و خيلي هم به هم چسبيده مثل دوقلو نباشند اما ابروهاي من مثل اقوام دور بودند. بنابراين مي توانيد درك كنيد وقتي كه نهايتا تصميم گرفتن هاشور ابرو را امتحان كنم چه هيجاني داشتم.

براي كساني كه هيچ ايده اي از اين كار ندارند بايد بگويم كه چيزي است مثل تاتوي نيمه موقت. يك آرايشگر با استفاده از يك مجموعه از تيغ هاي ريز بر روي يك قلم هاشور، هاشورهايي مو مانند ايجاد كرده و به كاشتن رنگدانه ها در زير پوست كمك مي نمايد كه به يك شكل كامل و بي نقص از ابرو منجر مي شود كه براي 1 تا 3 سال دست نخورده باقي مي ماند.
بعد از اينكه اين مفهوم برايم جا افتاد، بلافاصله قرار ملاقاتي با آرايشگر خود گذاشتم.
من به عنوان كسي كه براي اولين بار اين كار را مي كردم انكار نمي كنم كه كمي اضطراب داشتم. من هيچ گاه تا آن زمان ابرو هايم را با موچين يا وكس هم برنداشته بودم و اين ايده كه  تيغ هاي ريزي صورتم را خراش دهند مرا كمي مردد مي كرد. اما با اين وجود، آرايشگرم از مدتها قبل از اينكه كار واقعا شروع شود به من آرامش مي داد. او قبل از ملاقاتم خواست تا عكسي از ابروهاي طبيعي ام برايش بفرستم تا او بتواند ايده بهتري از كاري كه بايد بكند داشته باشد. وقتي من رسيدم، زماني را صرف بررسي روياي من از ابروهايي كه آرزويش را داشتم كرديم. من هيچ وقت خيلي چهره خاصي نداشتم، بنابراين درخواست كردم كمي مابين ابروهايم پرتر شده و كمي بلندتر و به چشمهايم نزديكتر شود.
از آن به بعد، او چند دقيقه اي را صرف دور گيري كردن هر ابرو با يك قلم كرد. وقتي بر روي تصوير نهايي با هم به توافق رسيديم، آرايشگرم از يك كرم بي حسي (براي تسكين درد) براي هر دو ابرو استفاده كرد و 30 دقيقه صبر كرد تا كرم عمل نمايد و بعد كاري واقعا با مزه شروع شد.
آرايشگرم با استفاده از ابزار هاشور و رنگدانه مصنوعي خطوطي مو مانند در ميان شكل كلي ابرو كه دقايقي قبل طراحي كرده بود كشيد. و بعد از مدتي پس و پيش رفتن بين دو ابرو بالاخره آنچه كه براي من يك رويا بود به حقيقت پيوست.
حالا اگرچه كار اوليه خيلي طول نكشيد اما اين مراقبتهاي بعد از آن است كه خوب و يا بد بودن نتيجه را تعيين مي كند. در مورد ابرو بايد طرز فكر كاملا متفاوت با پوست داشته باشيد. ما مداما از سلولهاي پوست انتظار داريم كه تكثير شوند چون دوست داريم پوست را جوان و سرحال و تازه ببينيم. اما در م.مورد ابرو ما مرتبا مو را مي چينيم و مي خواهيم كه آن سلولها با سرعت كمتري رشد نمايند.
در وهله اول محل تاتو را براي مدت 10 روز پس از اقدام كاملا خشك نگه داريد. اين يعني در زمان شستن صورت بسيار دقت كنيد و سعي كنيد كرم ها، پمادها و لوسيون ها با ابروهايتان تماس نداشته باشند. ممكن است بعد از 10 روز در پوست زير ابرو احساس خارش داشته باشيد كه در اين صورت مي توانيد از مقدار كمي روغن نارگيل استفاده نماييد.
به علاوه، ممكن است در روزهاي اول تيره تر از آنچه كه انظار داشتيد به نظر بيايد كه اين طبيعي است اما بعد از سپري شدن كامل دوره بهبود- حدودا 6 تا 8 هفته- اين رنگدانه هاي تيره از بين رفته و پوست روشن تر ميشود.
كمي دلمه بستن زخم بر روي ابرو طبيعي است و خيلي هم جلب توجه نمي كند. حتي اغلب افراد نمي توانند تا زماني كه به آنها نگفته ايد و به صورتتان خيره نشده اند بفهمند كه شما ابروهاي خود را هاشور زده ايد. زماني كه جاي زخم خوب شد ممكن است احساس كنيد كه در آن محل پوست كمي روشن تر از قسمتهاي قبلي است. دليلش اين است كه در آن قسمت پوست تازه توليد شده و مدت كوتاهي اين اختلاف رنگ نيز از بين مي رود.
اگرچه فقط يك روز از زماني كه من ابروهايم را هاشور زده ام مي گذرد اما از نتيجه كاملا راضي بوده و نمي توانم مرتبا جلوي آينه نرفته و خود را نگاه نكنم. شايد بزرگترين بازخورد از اين تجربه اين تصور عمومي باشد كه فقط كساني كه ابروهاي خالي دارند به انجام چنين كاري نياز دارند. بسياري از افراد مي گويند ما كه ابروهاي پري داريم پس نيازي به هاشور نداريم. اما يكي از مزاياي هاشور ابرو اين است كه بعد از اين كار خط ابرو آن قدر دقيق و مشخص ميشود كه خودتان به راحتي مي توانيد از آن پس ابروهايتان را در خانه بدون نياز به آرايشگر برداشته و مرتب نماييد.

hashour abro