پيشگيري از بيماري ها

درمان کلیه بیماری ها سخت، دشوار و طاقت فرسا است. تنها راه خلاصی از بیماری ها، بیمار نشدن و یا بعبارتی پیشگیری از آنها است. اما پیشگیری از بیماری ها در کنار برخی دستورات کلی مانند حفظ بهداشت فردی، پرهیز از رفتارهای پرخطر، ورزش و تغذیه سالم، نکات متفاوتی را برای دسته های مختلف بیماری ها می طلبد. یعنی برای سالم نگه داشتن کبد، یک سری اقدامات و برای سلامت قلب و عروق اقدام های پیشگیری دیگری نیاز است. باید آزمایشات مشخصی را در سنین مختلف برای پیشگیری از بیماری های مختلف انجام داد. در این بخش به این سوالات پاسخ داده می شود.

صداي خود را سالم نگه داريد چگونه از مشكلات صوتي پيشگيري و اجتناب نمائيم

چه به تلفن پاسخ مي دهيد، با همكارانتان چت مي كنيد و يا حتي زماني كه خود را رها كرده در كلوپي شروع به آواز خواندن مي كنيد، در واقع با ديگران ارتباط برقرار مي كنيد. صدايتان منعكس كننده شخصيت، سلامت و حالت رواني شما است. بر اساس بررسي محققان بسياري از بزرگسالان دچار مشكلات صوتي هستند. شما مي توانيد كارهايي براي حفظ سلامت صدا و پيشگيري از مشكلات در اين زمينه انجام دهيد.

ادامه مطلب...

بررسی ژنتیکی استعداد ابتلا به بیماریها با آزمایش DNA افراد

استعداد ابتلا به بیماری های خاص با توجه به حضور ژن یا جهش (یکی یا بیشتر) ، و یا ترکیبی از آلل (هاپلوتیپ) ، و نه لزوما غیر طبیعی ، که با افزایش خطر ابتلا به این بیماری همراه است، و یا سابقه خانوادگی که افزایش آن نشان دهنده افزایش خطر ابتلا به این بیماری است.
ممکن است با استعداد ژنتیکی نسبت به بیماری های معینی متولد شوید، اما این امر به معنای آن نیست که حتما به این بیماری ها مبتلا می شوید. این وضع را می توان به یک اسلحه پرشده تشبیه کرد.

ادامه مطلب...

پسوريازيس يا داء الصدف

يکي از شايعترين بيماريهاي مزمن پوستي است که نام آن از کلمه يوناني به معني خارش گرفته شده است . در اين بيماري پوست ناحيه مبتلا قرمز و در سطح اين مناطق پوسته هاي نقره اي رنگ دارد و معمولاً با خارش همراه است.
ادامه مطلب...

تبلیغات کالاهای پزشکی در شبکه های ماهواره ای-رویا یا حقیقت

امروزه رویای دهکده جهانی با دسترسی به اینترنت و رایانه ها محقق شده است. امروز کالایی که در یک سوی دنیا تولید می شود به آسانی در همه جهان در دسترس قرار میگیرد. اما بازار تجاری این دوران نیز به شدت رقابتی شده است و به قولی تبلیغات کالا اهمیت بسیار بیشتری از کیفیت کالا دارد و برندگان این بازار شدیدا رقابتی، تولیدکنندگان و یا پخش کننده هایی هستند که بهتر تبلیغات کنند و بهتر نام کالای خود را در ذهن متقاضیان جا بیاندازند. در این شرایط دلالی و واسطه گری برای پخش و توزیع کالاهای از پیش تولید شده در مواردی درآمدی بسیار بیشتر از تولید دارد.

ادامه مطلب...

خون دماغ

خون دماغ و یا دیدن خونریزی از بینی برای کودک یک اتفاق دراماتیک و ترسناک است، اما اغلب خون دماغ ها مساله نگران کننده ای نیستند. خون دماغ بسیار رایج است . تقریبا هر فردی حداقل یک بار در طول عمرش خون دماغ را تجربه کرده است . خون دماغ  معمولا در هوای خشک و یا در اثر دستکاری بینی رخ می دهد.

ادامه مطلب...
That's All